O mnie

Anna Banaszkiewicz

Anna Banaszkiewicz  Logopeda, Neurologopeda, Terapeuta integracji sensorycznej, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala, Terapeuta Miofunkcjonalny, Terapeuta Karmienia, wykładowca wczesnej profilaktyki logopedycznej w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Kraina Uśmiechu to gabinet, który powstał aby w profesjonalny sposób pomagać małym i większym Pacjentom pokonywać trudności w komunikowaniu się i mówieniu.

Zajmuję się problemami obszaru orofacjalnego, napięcia mięśniowego, zaburzeniami ssania, przeżuwania, połykania i wybiórczością pokarmową. Pracuję z dziećmi od okresu niemowlęcego do wieku szkolnego. Stosuję różne metody pracy, zawsze starając się je dobrać odpowiednio do potrzeb i możliwości swojego Pacjenta.

Przede wszystkim kocham swoją pracę

Najważniejszy jest dla mnie uśmiech i radość dziecka, ponieważ tylko szczęśliwe dziecko będzie chciało dalej zdobywać świat. Zawsze podchodzę do małego pacjenta całościowo, badając jego funkcje prymarne, czyli pokarmowe, oddechowe, jego nadwrażliwości, podwrażliwości, jego zdolności motoryczne, odruchy pierwotne, budowę anatomiczną narządów artykulacyjnych, postawę ciała.

Bardzo dużo pracuję metodą Castillo Moralesa argentyńskiego lekarza, którego metoda terapeutyczna zakładała traktowanie, każdego pacjenta jak członka swojej rodziny, ponieważ tylko wtedy jak pacjent czuje się dobrze, to będą widoczne efekty. I tak też podchodzę do każdego swojego pacjenta. Nie jestem logopedą do którego idzie się za karę, ale od którego nie chce się wyjść z gabinetu.

Ogrom wiedzy którą zdobyłam na wielu interdyscyplinarnych szkoleniach i kursach pozwolił mi na szerokie, globalne spojrzenie na terapię logopedyczną i przede wszystkim na wnikliwą obserwację kliniczną. Dlatego moja terapia logopedyczna jest bardzo fizjoterapeutyczna, miofunkcjonalna, a przede wszystkim dostosowana do każdego dziecka bardzo indywidualnie.

Odbyte kursy i szkolenia:

 • „Terapia ustno-twarzowa i jej wpływ na rozwój funkcji pokarmowych i mowę u dzieci z grupy ryzyka i dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi”.
 • „Terapia zaburzeń obszaru ustno-twarzowego, jedzenia i picia w wieku dziecięcym MET”
 • „Miofunkcjonalna terapia wg A. Kittel”
 • „Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wg integracji odruchów dr Sally Goddard”
 • Instruktor Masażu Shantala
 • „Diagnoza i terapia zaburzeń mowy dziecka z rozszczepem warg i podniebienia, w tym wczesna interwencja logopedyczna”
 • „Metoda ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne”
 • „Elastyczny, Terapeutyczny Taping zgodnie z podejściem Esther de Ru”
 • „Wykorzystanie elektrostymulacji w terapii pacjentów z wadami twarzoczaszki”
 • „Ankyloglossia u noworodków i niemowląt”
 • „Neurobiologiczne podstawy integracji sensorycznej”
 • Terapeuta integracji sensorycznej

Program "Za Życiem"

Sprawdź jakie uprawnienia przysługują ci w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin w programie „Za życiem”.

Kraina Uśmiechu

Centrum logopedyczne i integracji sensorycznej

Kraina Uśmiechu to gabinet, który powstał aby w profesjonalny sposób pomagać małym i większym Pacjentom pokonywać trudności w komunikowaniu się i mówieniu.

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 08:00-17:00
wtorek: 08:00-17:00
środa: 08:00-17:00
czwartek: 08:00-17:00
piątek: 08:00-17:00

Nasz adres:

Kutrzeby 5A

10-693 Olsztyn

+48 519 890 012